Prof. dr hab. Krzysztof Gliszczynski
Urodzony w 1962 r. Uzyskał dyplom PWSSP w Gdańsku w 1987 r w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego. W latach 1995-2002 założyciel i współprowadzący Galerię Koło w Gdańsku. Pomysłodawca Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego przyznawanej przez ZPAP w Gdańsku.
W latach 2008-2012 dziekan Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku. W latach 2012-2016 Prorektor ds rozwoju i współpracy ASP w Gdańsku. Tytuł profesora otrzymał w 2011r. Obecnie prowadzi III Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą.
W 2015 roku otrzymał odznakę honorową MKiDN „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, obiektem, filmem.
Prof. dr hab. Marcin Trzebiatowski
Prof zwyczajny, wykładowca KUL, radca prawny, rzecznik patentowy, wykładowca prawa handlowego oraz prawa własności intelektualnej w Katedrze Prawa Handlowego. Członek Kolegium NIK, arbiter w Sądzie Polubownym ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Specjalista z zakresu krajowego, wspólnotowego prawa gospodarczego, prawa własności przemysłowej, zwłaszcza znaków towarowych, prawa autorskiego, zwalczania nieuczciwej konkurencji, antymonopolowego. Uczestnik i współprowadzący wielu konferencji i szkoleń w wyżej wymienionym zakresie.
dr hab. Jarosław Załęcki
prof. UG, Kierownik Pracowni Realizacji Badań Socjologicznych w Zakładzie Socjologii Stosowanej Wydziału Nauk Społecznych, członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Koncentruje swoje zainteresowania wokół socjologii miasta, metodologii badan serveyowych, socjologii etniczności i socjologii kultury. Ekspert w zakresie badań konsumenckich.
dr hab. Adam Kamiński
Absolwent wydziału Malarstwa i Grafiki, obecnie wykładowca Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJWSTK w Gdańsku. Dyplom uzyskał w Pracowni Projektowania Graficznego, prof. Jerzego Krechowicza – w ASP w Gdańsku.
dr hab. Oleg Gorbaniuk
prof. KUL w Katedrze Psychologii Ogólnej Instytutu Psychologii KUL. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół psychologii społecznej, metodologii badań psychologicznych i marketingowych, zachowań konsumenckich, marketingu politycznego oraz wizerunku marki.
dr hab. Jan Sikora
Dyplomowany architekt wnętrz, założyciel pracowni Sikora Wnętrza – autor m.in. Stacji Kultura w Rumi i Sopoteki. Wykładowca ASP w Gdańsku, autor pracy doktorskiej o architekturze polskiego wybrzeża. Autor cyklicznych publikacji w czasopismach branżowych. Profesjonalny członek IIDA – International Interior Design Association z siedzibą w Chicago. Laureat Nagrody Architektonicznej Polityki za rok 2014, Bryły Roku i m.in. Polskiej Architektury XXL.
dr Beata Leszczyńska
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo. Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku. Członkini Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego, zainteresowana aplikacją metod współczesnej kognitywistyki do działań biznesowych. Autorka publikacji na temat językowego obrazu świata, językowego obrazu wartości. Prowadzi warsztaty z użyciem swojego autorskiego narzędzia – Zestawu Kart Projektowych, które umożliwiają analizę projektów biznesowych pod kątem humanistycznym, społecznym, kultowym i oczywiście językowym.
dr Katarzyna Borkowska
Językoznawca, wykładowca akademicki, absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, ukończyła Szkołę Promocji Nauki Centrum Transferu Technologii CITTRU Uniwersytetu Jagiellońskiego, współpracowała z Uniwersytetem w Ostrawie (Czechy), doktor nauk humanistycznych.
Ekspert językowy z 16-letnim doświadczeniem (Telefoniczna Poradnia Językowa UG), współpracuje z kancelariami prawnymi, specjalizuje się w genologii lingwistycznej, pragmatyce językowej, języku reklamy, mediów i biznesu.
Projektuje i realizuje szkolenia obejmujące problematykę skutecznej komunikacji, wystąpień publicznych, języka biznesu.
dr Pawel Brzezicki
Adwokat, doktor nauk prawnych. Wykładowca UG i Wyzszej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej na rzecz pacjentów, lekarzy, podmiotów leczniczych oraz podmiotów zaangażowanych w prowadzenie badań klinicznych produktów leczniczych. Specjalizuje się w zagadnieniach prawa medycznego i farmaceutycznego. Autor wielu artykułów, uczestnik i prelegent wielu konferencji.
dr Wojciech Gierszewski, LL.M.
dr nauk prawnych, Radca prawny, rzecznik patentowy, dr nauk prawnych, absolwent UMK w Toruniu i Chicago-Kent College of Law w Chicago. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu prawa własności intelektualnych. Specjalista z zakresu prawa autorskiego, własności przemysłowej i nieuczciwej konkurencji. Posiada doświadczenie w prowadzeniu procesów i doradztwie strategicznym z zakresu własności intelektualnej w przedsiębiorstwach.
Andrzej Podszywałow
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, WNE, Cybernetyka ekonomiczna i informatyka (1976-1980) oraz Master of Business Administration (1990-1991), Specjalizacja zawodowa – wycena dóbr niematerialnych i instrumentów kapitałowych. Ponad 20 letnia praktyka w tym obszarze: wyceny, ekspertyzy, szkolenia, publikacje. Pełnione Funkcje: Biegły Sądu Okręgowego w Warszawie (od 1999, IV kadencja do 2017 r.) w zakresie: wyceny wartości niematerialnych (znaki towarowe, patenty, know-how), wyceny instrumentów kapitałowych i finansowych (akcje, udziały, opcje) oraz analizy ryzyka w zarządzaniu. Arbiter Komisji Prawa Autorskiego (od 2011, obecnie VII kadencja do 2017 r.), Członek Specjalistycznego Zespołu ds. oceny wniosków w programach: Kreator innowacyjności i Patent Plus w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (2010 – 2014), Członek Rady Programowej oraz współzałożyciel Stowarzyszenia Centrum Cen Transferowych (od 2012).
Serwisy: www.wycenapraw.pl oraz www.ceny-transferowe.pl;
Wojciech Kruszyński
Ekonomista, doradca gospodarczy, specjalizuje się w szacowaniu wartości przedsiębiorstw oraz ich specyficznych aktywów, takich jak marka, know-how, znak towarowy, goodwill. Prowadzi szkolenia, audyty
Instytut Ekspertyz opiera swoje funkcjonowanie na trzech podstawowych formach działania:
Wsparcie instytucji państwowych jak i prywatnych ma na celu dostarczenie opinii i ekspertyz ułatwiających podjęcie decyzji w sprawie oraz umożliwiających znaleźć jednoznaczne rozwikłanie danego sporu.
Działalność szkoleniowa ma na celu krzewienie wiedzy z zakresu własności intelektualnej i podnoszenie jej poziomu zarówno wśród organów stosujących prawo, przedsiębiorców, kancelarii prawniczych czy innych zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy.
Współpraca międzynarodowa ma na celu wymianę doświadczeń z podobnymi instytucjami działającymi w innych krajach, jak również wspólne organizowanie konferencji i publikację materiałów naukowych.
Zarząd Instytutu Ekspertyz:
Prezes Zarządu – prof. dr hab. Marcin Trzebiatowski
Wiceprezes Zarządu – dr Paweł Brzezicki
Wiceprezes Zarządu – dr Wojciech Gierszewski, LL.M.
Instytut Ekspertyz otwarty jest na rozwój i na nowych członków posiadających wiedzę w dziedzinach przydatnych dla spraw z zakresu własności intelektualnych. Wszelkich zainteresowanych członkostwem w Instytucie zapraszamy do kontaktu pod adresem: biuro@instytutekspertyz.pl
Rozwikłanie spraw z zakresu własności intelektualnej często wymaga specjalistycznej wiedzy z wielu różnych dziedzin nauki lub sztuki. Instytut Ekspertyz łączy w sobie doświadczenie i wiedzę pracowników naukowych, doświadczonych praktyków i biegłych sądowych dając przy tym pewność w zakresie merytorycznego wsparcia specjalistów w danej dziedzinie. Spory z zakresu własności intelektualnej wygrywa często nie ten kto ma rację, ale ten kto jest lepiej przygotowany. Wsparcie Instytutu Ekspertyz zapewnić może istotne zwiększenie szans na wygraną w sporze.
Więcej